НачалоБлагоевградБогата програма по време на великденските празници в Банско

Богата програма по време на великденските празници в Банско

Богата програма по време на Великденските празници в Банско.

На гражданите и гостите ще бъде предложена богата програма, която започва с великденското тържесто „Христос Воскресе – светлина, любов и мир на всички ни донесе!“, с участието на малките артисти от „Театрална студиа“ към читалище „Никола Вапцаров“; Школата по религия в Начално училище „Св. Паисий Хилендарски”, с преподавател Марияна Думанова и Школата по музика, с ръководител Марин Бърдарев.

Заповядайте на 24.04. 2019г. от 17:30 часа в Посетителски информационен център. 

На следващия ден – 25 април – Велики четвъртък от 11:00 часа във Велянова къща – „Със слънце замесен е хлябът“ – народна традиция по Великден – „Да знаем, да помним, да предаваме“ – месене на ритуални хлябове и боядисване на великденски яйца с природни багрила. Съвместна проява на Музеен комплекс, читалище „Никола Вапцаров“, с участието на децата от Начално училище „Св. Паисий Хилендарски” и Средно училище „Неофит Рилски“

Голямато празнично събитие ще се състои на 28 април от 11:00 часа на централния площад в града. Великденският концерт е с участието на народната певица Ива Давидова, а традиционното състезание за най-здраво Великденско яйце ще се проведе по време на концерта.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам