НачалоБлагоевградДете пострада тежко след падане от Джамджиев ръб

Дете пострада тежко след падане от Джамджиев ръб

14-годишно момче пострада тежко след падане от скала в Пирин планина. Инцидентът е станал в следобедните часове днес.

Баща и син от Варна изкачвали връх Вихрен. В района на Джамджиев ръб детето се подхлъзнало и се търкаляло по стръмните скали цели 80 метра, съобщиха за ИНФОМРЕЖА от Планинската спасителна служба в Банско.

Таткото успял да пренесе ранения си син до пътя за хижа „Вихрен“. Там двамата били забелязани от случайни минувачи. Сигналът на телефон 112 е подаден в 15,54 часа от младеж от Казанлък.

Към мястото на инцидента незабавно се отправили планински спасители с две моторни шейни. Малко по-късно с трета моторна шейна за Джамджиевите скали е изпратен и лекар специалист.

Пострадалото момче е получило фрактури на двете ръце, има счупени ребра и травми на главата и корема. То е транспортирано за болницата в Разлог.

На бащата, който бил премръзнал, му е оказана спешна медицинска помощ, съобщиха още спасителите от ПСС – Банско. 

Двамата варненци са били без мобилни телефони, които забравили в автомобила си. По тази причина не могли да сигнализират за бедствието, което ги сполетяло.

Миналата година от Джамджиев ръб полетя белгиец, който за щастие бе спасен. На острите зъбери в района са намерили смъртта си десетки туристи, припомнят спасителите.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам