НачалоБлагоевградОбластната администрация домакин на Световния пробег на хармонията

Областната администрация домакин на Световния пробег на хармонията

На 24 юли през Пиринско ще премине Световният пробег на хармонията, чийто участници ще бъдат приети в Областната администрация в Благоевград, след което ще продължат за Сандански.

Световният пробег на хармонията е основан през 1987 г. от радетеля за мир Шри Чинмой в дух на любов, хармония, единство, търпимост и толерантност. Този пробег има за цел да обединява хората, да свързва личности, общности, етноси, раси и народи. По непринуден, практичен и сърдечен начин приканва и насърчава изграждането на мирен свят, като основно е разбирането за единство в многообразието, което ни прави силни и солидарни граждани на Земята. 

България е част от Световния пробег на хармонията от 1999 г. Факелът е преминавал през страната ни 8 пъти и е вдъхновил мнозина българи.

На 14 юли 2012 г.  от Румъния влезе на територията на Р България, а на 24 юли към 14.00 часа ще пристигне в Благоевград, където ще бъде посрещнат от атлетите на ЛК „Джордан”, на ул. „Иван Михайлов” – пред ЮЗУ „Неофит Рилски”. Пробегът ще продължи в посока – Спортния интернат, където ще ги очакват спортистите от СКОБ „Младост” и ГК „Любчо Солачки”, за да бъде внесен от олимпиеца Данчо Янев в сградата на Областна администрация Благоевград към 14.15 часа.

Координаторът за Европа – Дипаваджан Ренер ще обясни с няколко думи каква е идеята на пробега  и ще представи основния отбор, спортистите ще бъдат приветствани от координатора за България – Здравко Йончев и от домакините – Областна администрация Благоевград.

Инициативата е отворена за участие на всички солидарни с идеята за световен мир и световна хармония, желаещи да се присъединят и да тичат по цялото трасе.  

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам