Двойката от Перник, записвала садистични клипове с убийства на животни, както и порно видеа, ще се яви пред съда.
Обвинителните актове спрямо Габриела Сашова и Красимир Георгиев е внесен в Окръжния съд на Перник.
Днес прокуратурата събра медиите и даде повече подробности за старта на делото.
Сашова и Георгиев са с повдигнати по три обвинения за всеки един от двамата – а именно за сговор за престъпления в страната и чужбина (наказанието е затвор до 6 години), жестокост и причиняване на смърт на животни (наказанието е затвор до 4 години и глоба от 2000 до 5000 лв.) и създаването на материали с порнографско съдържание (наказанието е затвор от 3 до 6 години и глоба до 10 000 лв.).
Общо трите обвинения ще бъдат събрани в едно, като се смята, че най-тежкото от тях е записа на порноклипове.
И двамата в момента са в ареста с решение на съда. Очаква се насрочването на първото разпоредително заседание по делото до два месеца.
Разследването е продължило 8 месеца, в които са събрани доказателствата за дейността на двамата обвиняеми.
Ключовите експертизи, които са и доказателства по делото, са на съдържанието на видео файловете, записвани от мъжа и жената в продължение на година.
А борят на файловете, записани за тази година, е много голям. Самите видеа са изпращани на купувачи в чужбина чрез криптиран канал в Телеграм.
В момента се води и разследване за повдигане на отделно дело за изпиране на пари в чужбина. Установени са и самите лица, изпращали суми на Сашова и Георгиев, за да получат видеата.
Единият от обвиняемите не е давал обяснения пред разследването, а другият е заявил, че са извършвали престъпленията, принудени от неизвестно лице.
Трифон Бойчев от ГД „Национална полиция“ обясни, че продължителността на разследването е заради сложността на престъпленията.
19 убийства на животни за две години (от началото на 2023) са извършени от двойката. Записани са 15 порноклипове, уточни Трифонов.
За видеоклиповете обвиняемите са използвали помещения, наети и предоставени за ползване в Перник и София. Помагачи не са установени.
Първият сигнал до МВР срещу двамата обвиняеми постъпва в края на 2023 година, подаден от НПО.

