"Лудогорец" дерайлира столичния "Локомотив"

Снимка: nova.bg

"Железничарите" дадоха отпор на шампионите, но загубиха с 2:4

Отборите на "Локомотив София" и "Лудогорец" завършиха при резултат 2:4 в двубоя от неделната програма на 18-ия кръг от efbet Лига, информира Gong.

В срещата, играна на Националния стадион "Васил Левски", Пиерос Сотириу откри резултата в петата минута, а голът бе потвърден след проверка от ВАР. Кипърският нападател на гостите бе точен отново в 38-ата минута от дузпа.

Жордан Икоко реализира третия гол в срещата в 46-ата минута. Октавио намали пасива на "железничарите" в началото на второто полувреме, но минута след това Десподов отново възстанови аванса на "орлите" с четвърти гол за "Лудогорец".

Пламен Крачунов пък вкара шестия гол в мача, след като бе точен в 64-ата минута.

"Лудогорец" е непоклатим на върха с 42 точки и е на десет пред втория ЦСКА, който обаче е с два мача по-малко спрямо „орлите”.

"Локомотив София" остана 12-и и е с 15 точки пред "Пирин Благоевград" и последния "Царско село". /nova.bg/