Областният управител Васил Трендафилов проведе среща с районния мюфтия Осман Кутрев, на която присъстваха и заместник областният управител Али Хатип, секретарят на Районното мюфтийство Ибрахим Мутаджиков и директор „Вакъфи“ Мустафа Зайков.
Районният мюфтия представи основните дейности и инициативи на институцията и изрази своята благодарност за добрата съвместна работа с Областна администрация Благоевград през годините.

От своя страна областният управител Трендафилов подчерта, че ще работи за поддържането на атмосфера на разбирателство и уважение между религиозните общности в региона. Той посочи, че Благоевградска област е пример за мирно съжителство и взаимна толерантност, които трябва да бъдат съхранявани и насърчавани.
В края на разговора, проведен в дух на диалог и взаимно уважение, районният мюфтия Осман Кутрев подари на областния управител превод на Свещения Коран. Това е първата официална среща на Васил Трендафилов с духовния водач на мюсюлманската общност в областта след встъпването му в длъжност.

