НачалоБлагоевградНов STEM център отвори врати в ОУ „Св. Климент Охридски“ – Добринище

Нов STEM център отвори врати в ОУ „Св. Климент Охридски“ – Добринище

ОУ „Свети Климент Охридски“ – Добринище откри своя нов STEM център, модерно образователно пространство, изградено по европейски проект с подкрепата и дофинансирането на Община Банско. На събитието присъстваха ученици, учители, родители и официални гости.

Сред тях бяха началникът на РУО – Благоевград Ивайло Златанов, заместник‑кметът на Община Банско Магдалена Юсева, секретарят на общината Иван Докторов, председателят на Общинския съвет – Банско Димитър Русков, общински съветници, директори и учители от училища в региона.

По време на откриването учениците представиха практически демонстрации и проекти, разработени в новите кабинети – примери за обучение чрез технологии, наука и иновативни методи. Новият STEM център ще даде възможност на децата да развиват уменията си в модерна, стимулираща и технологично оборудвана среда.

Секретарят на Община Банско Иван Докторов подчерта, че инвестициите в образованието и младите хора са сред основните приоритети на общината. Той съобщи, че предстои откриването на още два STEM центъра в училищата на територията на общината.

С подобни инициативи Община Банско продължава да работи за по-добри условия за обучение и развитие на децата, като въвежда иновации, съвременни технологии и модерни образователни практики.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам