НачалоБългарияМВР взе 97 лични карти и 6 паспорта на починали от кметство...

МВР взе 97 лични карти и 6 паспорта на починали от кметство в Монтанско

В рамките на специализирана полицейска операция срещу престъпления, свързани с изборния процес, служители на МВР извършиха действия на територията на област Монтана.

В кметството на село Долни Цибър бяха открити и иззети общо 197 лични карти и 6 паспорта на починали лица.

По случая са намерени и списъци с имена и суми, за които има основателни съмнения, че са свързани с дейности по купуване на гласове. В резултат на операцията са задържани трима души.

Главният секретар на МВР подчертава, че „купувачите на гласове използват всякакви цинични и недопустими методи, за да си осигурят нечестно предимство в изборите“, но МВР действа решително и безкомпромисно срещу подобни практики.

Според позицията „цялото правителство е твърдо решено да направи всичко по силите си, за да гарантира провеждането на честни и свободни избори“.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам