НачалоБлагоевградОпределят новите членове на Общинския съвет по наркотични вещества в Благоевград

Определят новите членове на Общинския съвет по наркотични вещества в Благоевград

ИЗТОЧНИКinfomreja.bg

Председателят на Общинския съвет по наркотични вещества (ОбСНВ) – Благоевград, Боряна Шалявска внесе предложение до Общинския съвет за определяне на длъжностни лица от компетентните институции, които да бъдат включени в състава на съвета.

Документът е изготвен в изпълнение на решения от края на януари, с което на председателя на ОбСНВ беше възложено в тримесечен срок да предложи представители за членове на съвета.

В предложението се припомня, че съгласно чл. 15, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Националния съвет по наркотични вещества председателят, секретарят и членовете на общинските съвети по наркотични вещества се определят с решение на общинския съвет.

Шалявска посочва, че е отправила покана към компетентните институции да номинират свои представители, които да участват в работата на ОбСНВ – Благоевград.

В документа са изброени предложените членове, сред които прокурори, съдии, директори на институции, лекари, експерти от РЗИ, РУО и представители на ОДМВР – Благоевград.

В състава на Общинския съвет по наркотични вещества са включени: окръжният прокурор Георги Мадолев, окръжният съдия Татяна Андонова, директорът на Дирекция „Социално подпомагане“ Сашо Балев, районният прокурор Цветана Гогова-Иванова, районният съдия Миглена Кавалова-Шекирова, директорът на Дирекция „Медицински дейности“ в РЗИ д-р Явор Десподски, психологът в ЦПЗ – Благоевград д-р Радостина Цинцарска, д-р Антон Темелков – директор „Здравеопазване“ в общинската администрация, старши експертът в РУО Анета Стоянова, както и инспекторите Марио Николов и Иван Марянов – разузнавачи в ОДМВР – Благоевград.

За част от тях са посочени и заместници, които да участват при невъзможност на титулярите.

На тази основа Шалявска предлага Общинският съвет да приеме решение за утвърждаване на състава на ОбСНВ – Благоевград, като в проекта са включени всички номинирани представители.

Предложението е подписано от Боряна Шалявска в качеството ѝ на заместник-кмет по образование, бизнес развитие, социална и здравна политика и председател на ОбСНВ – Благоевград.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам