НачалоБългарияФейсбук контрол: Шофьор в Перник е санкциониран за паркиране върху тротоар

Фейсбук контрол: Шофьор в Перник е санкциониран за паркиране върху тротоар

В Перник водач на лек автомобил беше санкциониран за неправилно спиране върху тротоар – нарушение, което създава опасност от инциденти и затруднява придвижването на пешеходците.

Случаят е от 15 февруари, когато в групата „Снимай Перник – нека всички видят!“ във Facebook беше публикуван сигнал със снимков материал.

На кадрите ясно се вижда автомобил „Мерцедес“, паркиран върху тротоар, което принуждава възрастна жена с патерица да слезе на пътното платно, за да продължи движението си.

След самосезиране на органите на реда водачът е установен и му е съставен акт за административно нарушение. От ОДМВР – Перник напомнят, че спазването на правилата за движение е въпрос на отговорност към живота и здравето на всички.

Паркирането върху тротоари ограничава правото на безопасно придвижване на пешеходците, особено на възрастни хора, родители с колички и хора с увреждания. Институциите апелират водачите да проявяват съзнателност и уважение към останалите участници в движението.

Гражданската активност също има ключова роля – сигнали със снимки и видеоклипове могат да бъдат подавани на официалните имейл адреси pernik@mvr.bg и kat-pernik@mvr.bg, като по този начин се подпомага навременното установяване и санкциониране на нарушенията и се осигурява обратна връзка за предприетите действия.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам