Три пътнотранспортни произшествия белязаха края на изминалата седмица в Кюстендилско, като при инцидентите има пострадали пешеходци и пътници.
В Дупница 59-годишна водачка на лек автомобил „Мерцедес“ блъсна 70-годишен мъж, докато той е пресичал на пешеходна пътека. В резултат на удара пострадалият е настанен в болница със счупено рамо.
От полицията съобщиха, че направените на място тестове за алкохол и наркотици на шофьорката са отрицателни. По случая вече е образувано досъдебно производство в Районното управление в Дупница и е уведомена прокуратурата.
Тежък инцидент е регистриран и на главен път Е-79, където при сблъсък между два автомобила е пострадала 78-годишна жена. Произшествието е възникнало, след като 50-годишен водач на „Нисан“ е отнел предимството на движещ се направо лек автомобил „Форд“, управляван от 72-годишен мъж.
Пострадалата жена, която е пътувала във форда, е хоспитализирана с комоцио и контузия на белия дроб.
И при двамата водачи пробите за забранени субстанции и алкохол са дали отрицателен резултат.
Междувременно в Кюстендил 24-годишна шофьорка на „Фолксваген“ самокатастрофира на кръстовището на път I-6 и ул. „София“. До инцидента се е стигнало след отнемане на предимство на друг автомобил.
Нанесени са материални щети по автомобила, няма пострадали лица.
Пробите на младата водачка са отрицателни, а по случая се води досъдебно производство.

