След борбата между жени по време на турнир по борба в Сливен, Сандански не изостана.
Vox64.com показа кадри от размяна на удари и реплики по време на турнир по мини футбол в южния град.
На видеото се вижда как мъжете на терен са силно агресивни, а публиката не изостава по реплики. Вероятно причината напрежението е самата игра, а участници опитват да разтърват спорещите.
Припомняме, че по време на спортен турнир по борба в Сливен се стигна до сериозен инцидент, при който беше проявена физическа агресия. Събитието, което по принцип събира млади състезатели и техните семейства, беше помрачено от напрежение и конфликт, възникнал край тепиха.
По първоначална информация агресията е избухнала след спор, свързан със съдийско решение. В конфликта са се намесили треньори и близки на състезатели, като ситуацията бързо ескалирала. Наложила се е намесата на организаторите и охраната, за да бъде прекратено напрежението и да се гарантира безопасността на участниците.
Инцидентът предизвика широк обществен отзвук, като спортни клубове и местни институции осъдиха проявата на насилие. Подчертава се, че подобни действия подкопават духа на спорта и застрашават младите състезатели, за които турнирите трябва да бъдат място за развитие, а не за конфликти.
Организаторите заявиха, че ще бъдат предприети мерки за предотвратяване на подобни ситуации в бъдеще, включително по-строг контрол и санкции за нарушителите.

