НачалоКюстендилКюстендил впечатли водещи туроператори с потенциал за балнео, културен и дигитален туризъм

Кюстендил впечатли водещи туроператори с потенциал за балнео, културен и дигитален туризъм

Община Кюстендил затвърди позициите си на една от най-перспективните туристически дестинации в България, домакинствайки на Петото юбилейно общо събрание на Сдружение „Обединение Бъдеще за туризма“ (ОБТ).

Мащабният форум събра в града представители на 176 туроператорски фирми и туристически агенции от цялата страна.

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов лично влезе в ролята на домакин на туристическата обиколка за гостите. Маршрутът включваше едни от най-ценните ресурси на региона – сърцето на антична Пауталия с нейните римски терми, Художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора“, вековните секвои и възможностите на Осоговската планина.

Кюстендил впечатли водещи туроператори с потенциал за балнео, културен и дигитален туризъм - Инфомрежа

Туроператорите подчертаха, че съчетанието на модерна балнеология с богато културно-историческо наследство прави града изключително конкурентоспособен на вътрешния и международния пазар.

По време на дискусиите бяха очертани ключовите приоритети за развитието на региона. Общината залага на иновативен подход, който включва внедряването на VR (виртуална реалност) решения за „оживяване“ на историята, както и модерно представяне на традиционните местни фестивали.

Целта е Кюстендил да предлага завършен туристически продукт, който да привлича посетители през всички сезони.

В резултат на визитата, представителите на бранша заявиха готовност да включат Кюстендил и региона в своите нови програми.

Според ОБТ градът предлага рядко срещана комбинация от спокойна градска среда и наситени преживявания, което отговаря на съвременните изисквания на туристите за качествен и здравословен отдих.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам