НачалоБългарияЙорданов: ПП-ДБ изнасилихте залата! Слави се включи с неуместен пост

Йорданов: ПП-ДБ изнасилихте залата! Слави се включи с неуместен пост

ИЗТОЧНИКНС

На никого не дължим обяснение за нашите решения.

Това заяви Тошко Йорданов след прегласуването, при което охраната над депутати, осигурявана от НСО остана.

С тези думи депутатът от ИТН се обърна към ПП-ДБ след като те коментираха именно, че заради „въздържал се“ – вотът на партията на Трифонов, на практика се обърна гласуването на първо четене, с което бе прието да падне охраната, за която плащат всички български граждани.

Вкарвате този законопроект, за да си правите предизборна кампания. Не е хубаво да има охрана на НСО на депутати, но ако не бяхме тръгнали да изнасилвате залата това нещо да мине веднага на второ четене, без да мине през комисия, да има поправки, ние щяхме да гласуваме както си гласувахме.

Според Йорданов, от партията на Василев са бързали и накарали депутатите да им „играят по тяхната жалка, малка, мека свирчица“.

Няма да ви правим кеф! Никога никой от вас няма да ни каже какво да правим, каза Йорданов.

Той заяви, че поправки на парче не иска да бъдат правени.

В същото време, докато се провеждаха дебатите в НС, в страницата във фейсбук на Слави Трифонов бе публикуван пост, който нямаше нищо общо със случващото се в зала.

Трифонов в духа на днешния празник Банго Васил направи неуместно изказване, засягащо ромите:

„Аз не мога да разбера ПП-ДБ защо непрекъснато искат да протестират. По принцип е хубаво човек да протестира, защото това показва, че е свободен, но трябва да има смисъл – в случая основателна причина. Ако гледам от позицията на ПП-ДБ, няма правителство, тоест правителството падна, ще има избори след два месеца. ПП-ДБ твърдят, че ще имат 121 депутата в следващия парламент – ами значи всичко им е наред. При такова мнозинство в следващия парламент те ще могат да направят каквото си искат и да приемат каквито си искат закони. Тогава защо протестират? Или те по-скоро приличат на братята роми в онзи виц, в който те се изправили пред парламента и започнали да скандират: „Искаме, искаме, искаме“, а председателят на парламента излязъл пред събралите се хора и казал: „Добре, кажете какво искате.“ А единият от братята роми казал: „К’вото дадеш бе, бате.“

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам