НачалоБлагоевградЗа милион ремонтират сграда над Кресна, правят в арт и смарт

За милион ремонтират сграда над Кресна, правят в арт и смарт

Кметът на Кресна – Николай Георгиев, планува в следващите четири години да се инвестират 1 000 000 лева в стария лагер в местността Върбите (Синаница).

Проектът включва цялостна реконструкция и рехабилитация на съществуваща двуетажна сграда:

– ново вътрешно-архитектурно решение с обособяване на санитарни възли (баня и тоалетна) във всяка стая;

– цялостно саниране на сградата и въвеждане на мерки за енергийна ефективност – външна и вътрешна изолация, подмяна на дограма, нови подови настилки, вътрешна мазилка на стени и тавани, ремонт на покрив;

– инсталиране на ВЕИ за производство на електрическа енергия за собствени нужди с батерии за съхранение на произвежданата електроенергия;

– нова електрическа и климатична инсталация;

– енергоспестяващо осветление в сградата и дворните площи;

– достъп до сградата за пешеходци, транспортни средства и хора в неравностойно положение;

– ландшафтно моделиране на дворното пространство, осигуряващо целогодишно естетична среда;

– прилагане на дигитални технологии за интелигентното измерване и управление на електропотреблението на сградата и превръщането ѝ в "умна" сграда;

– разделно събиране на отпадъците и компостиране на биоразградимите отпадъци с последващо използване за поддържане на зелените площи (затворен, зелен цикъл).

Със завършването на проекта сградата ще може отново да започне да функционира пълноценно и вече целогодишно, като детски лагер и арт-академия с център за отдих. 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам