НачалоБлагоевградМетоди Байкушев: Ще обновим парка в кв. „Еленово“, спираме достъпа след 22...

Методи Байкушев: Ще обновим парка в кв. „Еленово“, спираме достъпа след 22 ч.

Ограничаване на достъпа до парка в кв. „Еленово“ след 22 часа чрез поставяне на ограда, засилване на охраната и подобряване на видеонаблюдението. С това се ангажира на среща с жителите на квартала Методи Байкушев, кандидат за кмет на община Благоевград, издигнат от Коалиция ПП-ДБ.

Непоносим шум, силна музика, крясъци и нощни веселби под открито небе, които продължават до ранни зори в парка, са основният проблем, споделен на срещата от живеещи в околните жилищни сгради. По тази причина те искат именно ограничаването на достъпа.

Поставените едва преди няколко години уреди за “стрийт фитнес” днес са в плачевно състояние – счупени и неудобни, неизползваеми нито от деца, нито от възрастни, оплакаха се хората от квартала. 

„Ще подменим уредите, така че да са пригодени за нуждите на живеещите в квартала. Ще обезопасим игрището и ще подменим баскетболните кошове и футболни врати“, каза Методи Байкушев.

Друг от проблемите, които жителите посочиха, е, че от вече две години частен инвеститор прави опити да открадне общинския терен зад игрището. По казуса е в ход гражданско дело в спор за терена.

„В никакъв случай няма да допуснем строителство в имота. Ако съдът се произнесе в полза на частния инвеститор, ще се възползваме от предвидените в закона възможности – за замяна на терена с друг, в периферията на града или чрез обезщетение на частния инвеститор“, каза Методи Байкушев.

„По този начин ще решаваме и други казуси, свързани с имоти и застрояване не само в квартал „Еленово“, а във всички райони на Благоевград“, допълни още кандидатът за кмет.

Всичко за предстоящите местни избори – подготовката за тях, кандидатите и техните послания, следете в страницата ни ИНФОМРЕЖА ИЗБОРИ!

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам