НачалоБългарияГорските следят пожарите в Гърция да не дойдат у нас

Горските следят пожарите в Гърция да не дойдат у нас

Служители от Регионалната дирекция по горите – Кърджали и Държавно горско стопанство Кирково следят развитието на горския пожар в района Александруполис, Северна Гърция. Ръководството на регионалните горски служби е посетило на място засегнатия регион. Огнището на пожара е на около 10 км от границата с България и в момента няма опасност за жителите и горските територии в близост до град Златоград.

Предвид динамичната ситуация и близостта на страната ни, вече са предприети превантивни мерки за защита на хората от пограничния регион и опазване на горските територии. Тежка техника работи на място за осигуряване проходимост на пътищата в района на връх Вейката, близо до Златоград.     

Всички служби, отговарящи за стопанисването на горите, са в готовност за предприемане на своевременни действия при необходимост, съобщават от Министерството на заемеделието и горите.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам