НачалоБългарияСоломон Паси: Приемът на Украйна в НАТО не значи война с Русия

Соломон Паси: Приемът на Украйна в НАТО не значи война с Русия

Точно преди 33 г. започнахме да пишем подобна декларация за нашето членство в НАТО. В настоящата декларация за приемането на Украйна в НАТО се казва: „Очаква се българското правителство да изрази подкрепа за членство на Украйна в НАТО след възстановяване на мира на нейна територия. За да се възстанови по-бързо мира на нейна територия, тя трябва да бъде приета по-скоро в Пакта. Това не означава война между Русия и НАТО”. Това заяви Соломон Паси в „Интервюто в Новините на NOVA”.

Той даде пример с гръцката част на Кипър, която членува в ЕС, а когато бъде възстановена целостта на страната, ще бъде приета и другата част на Кипър. „НАТО ще разпростре защитата си върху онези части на Украйна, където не се водят бойни действия”, обясни бившият външен министър.

Паси сравни членството в НАТО със закупуването на катинар. „Никой не може да ви нападне, защото си купувате ключалка срещу крадци. Не може някой да нахлуе в дома ви, защото сте си сложили здрава ключалка или СОТ”, обясни Соломон Паси.

„Колкото повече се обграждаме със страни членки на НАТО и ЕС, толкова повече се придвижваме към сърцето на тези организации”, допълни бившият външен министър.

За поисканата оставка от БСП на военния министър Тодор Тагарев бившият външен министър каза, че България не може да наруши конвенцията от Монтрьо за наличието на чужди кораби в Черно море. Конвенцията е доста остаряла, обясни Паси.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам