НачалоКюстендилПодобриха качеството на водата и състоянието на водопреносната мрежа в Мурсалево

Подобриха качеството на водата и състоянието на водопреносната мрежа в Мурсалево

Поредица от действия на ВиК оператора „Кюстендилска вода” ЕООД подобриха качеството на питейната вода в с. Мурсалево, община Кочериново, съобщават от дружеството.

По график, съгласуван с кметския наместник на населеното място, на 29.05.2023 г. е почистено и измито основното водохващане „Робовица”.

За времето от 07.06.2023 г.  до 09.06.2023 г. е извършено почистване на санитарно-охранителната зона на напорните резервоари, а на 12.06.2023 г. е измит основно големия резервоар за с. Мурсалево.

Измиване на малкия резервоар на селото е извършено на 20.06.2023 г. Същевременно е промита вътрешната водопроводна мрежа, а до края на настоящата седмица ще приключи ремонта на хлораторното помещение.

Всички дейности в с. Мурсалево са извършени след съгласуване с кметския наместник на селото и в присъствието му, а приключването им е удостоверено с протокол, подписан от него и „Кюстендилска вода” ЕООД.  

Подобряване на услугата, предоставяна от ВиК оператора и повишаване качеството на питейната вода са спред основните цели на „Кюстендилска вода” ЕООД. Дружеството продължава с дейностите за изпълнението им на територията, която обслужва.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам