НачалоБългария3-ма водачи отказаха да ги тестват за дрога, заловиха други 11

3-ма водачи отказаха да ги тестват за дрога, заловиха други 11

8498 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 10 878 водачи и пътници, съобщават от МВР.

Съставени са 2327 фиша и 597 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.

В рамките на изминалия ден са установени 10 водачи, шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, и петима – с над 1,2 промила, един е отказал тестване. 11 са засечени да управляват моторно превозно средство под въздействие на наркотични вещества или техни аналози, трима са отказали тестване.

От обобщените данни по метода „линеен контрол“ са проверени 1081 МПС и 1455 водачи и пътници; за констатирани нарушения са съставени 303 фиша и 89 АУАН. Не са установени водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, от 0,5 до 1,2 промила, 1 е шофирал с над 1,2 на 1000, няма отказали тестване.  Не са установени водачи, шофирали под въздействие на наркотични вещества или техни аналози.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам