НачалоБългарияНаградиха 8-годишния Константин Георгиев, участвал в гасене на пожар в село Крушаре

Наградиха 8-годишния Константин Георгиев, участвал в гасене на пожар в село Крушаре

Комисар Владимир Демирев – директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” в Сливен, връчи грамота и награди на 8-годишния Константин Пенков Георгиев за смелата му постъпка при гасене на пожар в сливенското село Крушаре. В присъствието на целя състав на Районната служба ПБЗН Демирев  изрази своето възхищение от постъпката на смелия второкласник.

Константин Георгиев получи грамота за проявена съобразителност, инициативност и смелост, както и книги, и материали, свързани с професията на пожарникаря. Дежурната смяна даде възможност на детето да опознае отблизо техниката и оборудването, с които пожарникарите  гасят пожари и помагат на хората всеки ден.  

Произшествието, при  което е участвал малкият Константин, е станало на 16 юли в село Крушаре. В стопански двор, близо до сгради с животни, селскостопанска техника и места за съхранение на фураж, е възникнал пожар вследствие на запалени сухи треви. Константин, баща му и вуйчо му са първите, които виждат как пожарът се разраства и застрашава да стигне до стопанските постройки. Незабавно с подаването на сигнал до 112 те започват да гасят пожара с помощта на ръчни средства. При пристигане на пожарникарите Константин продължава да помага до пълното ликвидиране на опасността. „Беше страшно и горещо, пареше, но трябваше да го изгасим”, каза Константин. За него постъпката му не е нещо особено, просто е искал да помогне.

Той е ученик в НУ ”Васил Левски” в град Сливен. Ръководството на Регионалната дирекция ПБЗН е изпратило „Благодарствен адрес” до директора на училището.  

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам