НачалоБлагоевградРДГ Благоевград отбеляза Седмицата на гората с поредица инициативи

РДГ Благоевград отбеляза Седмицата на гората с поредица инициативи

Служителите на Регионална дирекция по горите Благоевград отбелязват своя професионален празник с редица инициативи.

В понеделник беше „Ден на отворените врати“ на регионалната дирекция.   Посетителите имаха възможност да разгледат най-различни лесовъдски пособия и материали, както и изложба на детските рисунки, участвали в конкурса „Животът на гората“. За най-малките бяха организирани беседи, уроци и игри, свързани с лесовъдската професия. 

Във вторник служителите на дирекцията извършиха отглеждане на естествен подраст, след проведена възобновителна сеч в горска територия на ДГС Благоевград. Отглеждането на подрастта се извършва като се премахват издънките и нежеланите видове, които пречат на развитието на есествения семенен подраст. 

В сряда, в землището на с. Ощава, където горски пожар унищожи хиляди декара гори, горските служители  извършиха попълване и отглеждане на новосъздадена горска култура.  

Същевременно съвместно с ЮЗДП Благоевград, горски педагози от регионална дирекция по горите проведоха и инициативата „Лесовъд за един ден“. Събитието се проведе с учениците от 3 А клас на СУ “Иван Вазов“ в местността Кръста над Благоевград. Чрез образователни игри, уроци и демонстрация на дейности, децата влязоха в ролята на лесовъди за един ден. Те научиха колко е важно да обичат, да пазят и да се грижат за природата и гората.

В четвъртък в залата на РДГ беше връчването на наградите на отличените участници в конкурса за детска рисунка „Животът на гората“. В конкурса участваха 147 творби. директорът на регионалната дирекция връчи награди в три възрастови категории, а победителите са: 

Категория от 1-ви до 4-и клас:

Първо място – Константина Темелкова на 10 години от III Г клас на Осмо СУ „Арсени Констенцев“  – Благоевград.

Второ място – Емил Емилов Юлев от III Б клас на НУ "Св. П. Хилендарски" – Банско.

Трето място – Ния Костадинова Борисова на 9 години от III А клас на Шесто СУ "Иван Вазов" – Благоевград

и още едно трето място – Ели Радославова Пешева на 9 години от III Д клас на Седмо СУ „Кузман Шапкарев“ – Благоевград

Категория от 5-и до 8-и клас:

Първо място – Бриана Баладжанова от VI А клас на Пето СУ "Георги Измирлиев" – Благоевград

Второ място – Виктория Ваклинова на 14 години от VII Б клас на Пето СУ "Георги Измирлиев" – Благоевград

Трето място – Судем Идрис, VI клас на СУ "Св. св. Кирил и Методий" – Якоруда

 Категория от 8-и до 12-и клас

/поради малкото участие трета награда ще отиде в категория от 1-и до 4-и клас/

Първо място – Михаела Методиева на 16 години, Х А клас на Пето СУ "Георги Измирлиев" – Благоевград

Второ място – Михаела Янева от ХII Д клас на Езикова гимназия "Акад. Людмил Стоянов" – Благоевград

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам