НачалоСвятЛайен: Утре ще одобрим договор за до 300 милиона дози от ваксината

Лайен: Утре ще одобрим договор за до 300 милиона дози от ваксината

Изявление на председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен относно одобрението на договора за ваксини с Pfizer и BioNTech:

Безопасна и ефективна ваксина е най-добрият ни шанс да се борим с коронавируса и да се върнем към нормалния ни живот.

През последните месеци Европейската комисия работи неуморно за осигуряване на дози от потенциални ваксини.

Утре ще одобрим договор за до 300 милиона дози от ваксината, разработена от германското дружество BioNTech и компанията Pfizer. Това е най-обещаващата ваксина досега. След като тя стане налична, нашият план е да я разпространим бързо навсякъде в Европа.

Това ще бъде четвъртият договор с фармацевтично дружество за закупуване на ваксини. Ще има и още. Защото трябва да разполагаме с широк набор от ваксини, основани на различни технологии. Вече започнахме работа с държавите членки за подготовка на национални кампании за ваксиниране.

Много сме близо до целта. Междувременно нека бъдем внимателни и да се пазим.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам