НачалоКюстендилОС - Кюстендил, допусна изпълнение на Европейска заповед за арест за издирван...

ОС – Кюстендил, допусна изпълнение на Европейска заповед за арест за издирван дупничанин

Тричленен състав на Окръжен съд – Кюстендил, допусна изпълнение на Европейска заповед за арест, издадена от съдия по предварително разследване от град Сиена, Р. Италия, по отношение на 33-годишния дупничанин Радостин К.

Срещу него се води разследване за участие в организирана престъпна група за извършване на квалифицирани кражби, в съучастие с други лица, в няколко области в Италия.

Радостин К. заяви пред съда: Искам незабавно да бъда предаден в Италия.

Съдът потвърди взетата по отношение на Радостин К. мярка за неотклонение „Задържане под стража“, до предаването му на компетентните власти в Италия.

Решението е окончателно и не подлежи на обжалване.

Делата за изпълнение на Европейска заповед за арест, издадени също от съдия в Италия, по отношение на другите двама жители на Община Дупница: Радослав Г., на 24 години; Емил Ш., на 41 години, Окръжен съд – Кюстендил, ще разглежда през юли.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам