НачалоКюстендилУченици направиха прогноза за времето в Кюстендил

Ученици направиха прогноза за времето в Кюстендил

Ученици от групите на занимания по интереси към проекта "Подкрепа за успех" – "Светът около нас" към ОУ „Св. П. Хилендарски“, посетиха Националния институт по метеорология и хидрология, филиал Кюстендил.

Децата бяха придружени от с г-жа Равелова и г-жа Тодорова, като на учениците беше показано нагледно как се събира информация за хидро-метеорологичната обстановка в региона и страната.

Учениците научиха и как се изготвя прогнозата на времето и какви са предупрежденията при опасни метеорологични условия.

Заедно със синоптичния наблюдател определиха посоката на вятъра и температурата на въздуха и почвата, което се оказа колкото полезно, толкова и забавно за възпитаниците на ОУ „Св. П. Хилендарски“ – Кюстендил, обявиха от учебното заведение.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам