НачалоБлагоевградДържавна опера - Бургас, представи "Лешникотрошачката" на благоевградска сцена

Държавна опера – Бургас, представи "Лешникотрошачката" на благоевградска сцена

Държавна опера-Бургас, представи впечатляващо балетно изпълнение на „Лешникотрошачката“ пред жители и гости на Благоевград.

Публиката в областния град успя да се наслади на красивите танцови съчетания в зала „Яворов“. След края на балета бурни аплодисменти изпратиха солистите на операта.

„Лешникотрошачката“, балет- феерия, бе представена с музиката на П. И. Чайковски. В представлението се превъплътиха актьорите Даниела Туртуманова в Маша, Лешникотрошачката – Стоян Фъртунов, Антония Паскалева в Черната кралица и Недко Георгиев в Дроселмайер.

Актьорите показаха изключителен талант, хармония, стил и въплъщение. С играта си успяха да развълнуват и докоснат публиката.

Балетът е по приказката на Ернст Теодор Амадеус Хофман „Лешникотрошачката и Кралят на мишките”. Редакцията е на проф. Хикмет Мехмедов,  хореографията и режисурата също са негово дело. Сценографията и костюмите са на Радостин Чомаков.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам