НачалоБлагоевград"Песни от извора“ в Петрово събира певци от страната на 4. август

"Песни от извора“ в Петрово събира певци от страната на 4. август

Приключи регистрацията за Фолклорния фестивал „Песни от извора“ в село Петрово.

Повече от 400 самодейци от цялата страна заявиха желание да се надпяват сред прохладата на вековните чинари в местността Извора край село Петрово.

На 4 август Южен Пирин и Славянка ще бъдат огласени от силата на българската народна песен. Групи за автентично пеене пристигат от областите Добрич, Силистра, София, Смолян, Пловдив, Кюстендил, Благоевград и съседна Македония, за да разгърнат красотата на традициите и разкрият богатството на родния фолклор.

За поредна година санданското село Петрово ще се превърне в сцена на духовността и всеки посетител ще почерпи вдъхновение от извора.

9:30 часа в съботния ден започва надпяването. Първи ще се представят домакините от читалище „Слово 1922“. Програмата ще продължи до късния следобед.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам