НачалоБлагоевградВъзпитаничка на IX ОУ в Благоевград е носителка на четири награди

Възпитаничка на IX ОУ в Благоевград е носителка на четири награди

Множество отличия от международни, национални, регионални състезания и конкурси спечелиха ученици от благоевградското Девето основно училище „Пейо Крачолов Яворов“ през последните години.

Сред гордостта на учебното заведение са 8 от 18 ученици от IV "А" клас, които станаха шампиони в научни състезания.

С най-много отличия е Виктория Кралева с награди в областта на информационните технологии, математиката, литературата и изобразителното изкуство. Тя е едно от 100-те успели деца на България на фондация „Димитър Бербатов“ и най-малкото дете с изявени дарби, получило годишна стипендия „5-и октомври“.

Теодора Георгиева е сребърна и бронзова медалистка на международни и национални конкурси в областта на класическата музика – пиано и балет, а пък Иван Хамбарджийски има златни, сребърни и бронзови отличия на международни и национални фолклорни конкурси за изпълнения на тамбура.

Петя Манова три години поред е шампион на България и голмайстор по футбол за момичета.

Викторио Дулев печели златни, сребърни и бронзови медали по спортна гимнастика.

Гимнастичката Габриела Николова печели пък златен медал на коледен гимнастически фестивал.

Алекс Панов пък има сребърен и бронзов медал на Националните детски атлетически игри през 2017 година.

Радостина Атанасова спечели първо място на общинския конкурс – рецитал „За да я има България“.

Гордите учители Юлия Даракчиева и Илко Василев ще поемат първи клас от 15. септември 2018 година с надеждата да обучават и възпитават следващите първенци, които да последват примера на медалистите на Девето ОУ „Пейо Крачолов Яворов“.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам