НачалоБлагоевградКокичета цъфнаха в Благоевград, но идва ли пролетта?

Кокичета цъфнаха в Благоевград, но идва ли пролетта?

В Благоевград се появиха първите кокичета. Рано-рано – още преди средата на най-студения месец – януари.

Красят дворове и градинки, смело надничат от земята, но не изпод снега, а редом до зелени стръкчета трева.

И докато миналата година по това време термометрите отмерваха минус 22 градуса, тази се радваме на необичайно топла зима. Засега.

С щедро слънце и рекордно високи температури посрещнахме и Коледа, и Нова година.

И предвестниците на пролетта не се забавиха. Побързаха да напомнят за себе си и да зарадват с красотата си.

Но идва ли пролетта, или тепърва започва истинската зима?

Единствено в Югозападните райони в съботния ден не валя. Облачно и ветровито бе в почти цялата страна, а валежите бяха от дъжд и сняг.

Синоптиците вещаят силен вятър от североизток и рязко понижаване на температурите, в планините – условия за преспи и навявания.

Към края на новата седмица обаче отново се очаква затопляне.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам