НачалоБългарияСъздават дирекция „Ситуационен център и управление на трафика“ в АПИ

Създават дирекция „Ситуационен център и управление на трафика“ в АПИ

Със свое постановление Министерският съвет прие нов Устройствен правилник на Агенция „Пътна инфраструктура“. Той оптимизира организационната структура и функционалните характеристики на структурните звена на агенцията. Чрез създаването на нови и преструктурирането на съществуващи звена се цели повишаване ефективността на АПИ при осъществяването на държавната политика за развитие и управление на републиканската пътна мрежа.

От дирекция „Административно обслужване, човешки ресурси и управление на собствеността“ се отделят функциите по управление на недвижимата собственост. Те преминават в дирекция „Държавна собственост и отчуждителни процедури“. Свързаните с административно обслужване и човешки ресурси, както и стопански дейности, се запазват и ще бъдат изпълнявани от дирекция „Административно обслужване и човешки ресурси“.

На две дирекции с конкретни функции – дирекция „Обществени поръчки“ и дирекция „Правна“, се разделя дирекция „Обществени поръчки и правно обслужване“. Освен че се намалява административната тежест, по този начин се разграничават дейностите, които се изпълняват от двете структури, съответно организация и провеждане на обществени поръчки, както и осъществяване на правни дейности и процесуално представителство.

Създава се дирекция „Ситуационен център и управление на трафика“, чиято основна цел ще е обезпечаване на дейностите по прогнозиране, анализ, ограничаване и преодоляване на кризисна обстановка и подпомагане на органите за управление при оценка на пътната обстановката. Предвижда се по този начин да се засили фокусът върху обезпечаване на ключовите функции на АПИ.

С приемането на постановлението се предвижда увеличаване числеността на Агенцията по геодезия, картография и кадастър с пет щатни бройки за сметка на числеността на Агенция „Пътна инфраструктура“.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам