НачалоБългарияСтела Николова от ДБ за „къщите на ужасите“: Трябва незабавно да се...

Стела Николова от ДБ за „къщите на ужасите“: Трябва незабавно да се избере омбудсман

Това, което основно предлагаме е на първо място да се избере омбудсман, който по националния превантивен механизъм има право да прави проверки.

Освен това от институцията на омбудсмана са дали предложения за криминализиране на нелегалната дейност за предоставяне на социални услуги.

Така че тези законодателни предложения трябва да влязат незабавно, за да могат да бъдат гласувани“, обяви в кулоарите на парламента народният представител от „Демократична България“, част от коалицията с ПП – Стела Николова.

Та е категорична, че трябва да се сложи край на т.нар. „къщи на ужасите“.

„Ясно е, че години наред държавата неглижира този проблем, чийто фокус е правата на психично болните. Смятам че темата, след като веднъж е започната, трябва да се завърши и ние да имаме истинска правова държава със защита на човешките права“, категорична беше Николова.

Към момента мерки за защита на възрастните хора не са взети, обяви още Николова.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам