НачалоБлагоевградЧерна статистика: Транспортираният пациент от Благоевград до София с хеликоптера издъхна

Черна статистика: Транспортираният пациент от Благоевград до София с хеликоптера издъхна

Няма оцелял досега пациент от Благоевград транспортиран с медицинския хеликоптер до София.

Въпреки всички усилия на медиците от МБАЛ в областния град и на колегите им от различни столични клиники, досега транспортираните по въздух критични пацинети са издъхнали.

Последният случай е от преди дни, когато постъпва сигнал до въздушната линейка, че трябва до „Света Анна“ да бъде транспортиран 50-годишен с вътрешномозъчен кръвоизлив.

Става дума за бившият полицай Стефан Филипов, чието име се свързва с криминално проявеният Мартин Димитров, познат още като Марто Дебелия.

Мъжът е издъхнал в столицата след всички възможни процедури по спасяването му, извършени от медиците.

Преди ден в Гоце Делчев 15-годишна бе транспортирана след ПТП край Балдево.

През октомври миналата година 56-годишна жена от Благоевград също си отиде след като реанимационният екип поиска помощ от София.

Месец по-рано 50-годишна жена с мозъчен кръвоизлив, служител на Община Благоевград, си отиде.

Останалите операции по въздух са извършени миналата година в района на Сандански и Пирин планина.

Пострадала жена с фрактури и контузни рани бе „вдигната“ са столицата. От Вихрен туристка бе спасена след падане.

50-годишен благоевградчанин със счупени прешлени след трудов инцидент получи помощ през ноември. Той се възстановява.

 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам