НачалоБългарияИзгубени и измръзнали: Спасиха туристи при връх Селимица във Витоша

Изгубени и измръзнали: Спасиха туристи при връх Селимица във Витоша

Спасиха туристи във Витоша.

В събота следобед постъпва сигнал за изгубени туристи в района на връх Селимица, съобщават от ПСС.

Информацията е за момче и момиче, които са тръгнали от Селимица към Черни връх, но заради гъстата мъгла и ураганния вятър са изгубили пътеката.

Бързо е сформирана група от 9 души, дежурни спасители от 4-ата нарядна група, като към мястото се отправя и втора група от София.

Заради снеговалежите има паднали дървета на пътя, които възпрепятстват автомобилите на ПСС да достигнат до изходна точка.

Благодарение на навременната и експедитивна намеса на аварийните екипи на Столична община, пътят е разчистен и спасителите достигат до изходна точка и малко по-късно намират туристите зад скали в района на връха.

Туристите са били в начална фаза на хипотермия.

Организиран е транспорт и са свалени на безопасно място.

Условията са тежки и няма достатъчно сняг за придвижване на моторни шейни, което допълнително е усложнило акцията,

Всички са се прибрали по домовете си невредими.

В планините вече е зима и условията изискват внимателно планиране, напомнят от ПСС.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам