НачалоБългарияПловдивчанин скри злато за 78 хил. лв., приготвено за сватба в Лондон

Пловдивчанин скри злато за 78 хил. лв., приготвено за сватба в Лондон

Окръжна прокуратура-Пловдив, внесе в съда обвинителен акт спрямо С.С., на 33 г. Той е предаден на съд за това, че на 28.02.2022  г. в гр. Пловдив, през Митнически пункт „Летище Пловдив“, е направил опит да пренесе през границата на страната – от Република България към Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия, без знанието и разрешението на митниците, стоки за търговски цели – златни накити на обща стойност 78 267 лева. Престъпление по чл. 242, ал. 1, б. „д“, вр. чл. 18, ал. 1  от Наказателния кодекс.

На 28 февруари 2022 г. С.С. се намирал на летище „Пловдив“  и трябвало да пътува до Лондон.  При извършената проверка от митническите служители, било установено, че той носел в багажа си хартиен плик, а в него имало недекларирани 869 грама златни накити – 22 медальона, 22 златни гривни, 51 златни пръстена, 67 броя златни обеци, 13 златни синджира, един чифт сребърни обеци  и др. Пред митническите служители С.С. заявил, че бил приготвил златните накити за „сватба, която да прави в Лондон“.  

По делото е била назначена и изготвена оценъчна експертиза, според чието заключение изделията са от 14-каратово злато, нови и в готов вид за търговска продажба.

Спрямо обвиняемия С.С. е взета мярка за неотклонение „гаранция“ в размер на 5000 лева. Предстои Окръжен съд-Пловдив, да насрочи разпоредително заседание по делото.   

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам