НачалоБлагоевград66-годишен благоевградчанин стана поредната жертва на телефонните измамници, даде им 2 000...

66-годишен благоевградчанин стана поредната жертва на телефонните измамници, даде им 2 000 лева

66-годишен мъж от Благоевград стана поредната жертва на телефонните измамници.

Потърпевшият се е оплакал в полицията вчера около 14:10 часа. Пред органите на реда той съобщил, че около 13 часа същия ден получил позвъняване на домашния си телефон от непознато лице, кото му поискало сума за закупени климатици от негов роднина, който в момента бил извън страната.

Мъжът предал на непознатия сумата от около 2 000 лева. По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл.209 ал.1 от НК.

От ОД на МВР-Благоевград призовават гражданите за повишено внимание и проява на мнителност по отношение на лица, които чрез телефонно обаждане ги въвеждат в заблуждение с цел получаване на парични суми. 

За предотвратяване на подобен вид престъпления, в случай на телефонно обаждане, при което е поискана парична сума, лични данни (име, ЕГН или адрес) или банкови сметки е необходимо гражданите веднага да се свържат с близки, роднини или съседи и веднага да позвънят на тел. 112 (избира се безплатно).

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам