НачалоБлагоевградЗам.-кметът на Гоце Делчев Саид Иброш подписа договор за наемането на още...

Зам.-кметът на Гоце Делчев Саид Иброш подписа договор за наемането на още 70 лични асистенти и домашни помощници

Още 70 лични асистенти и домашни помошници ще бъдат назначени в община Гоце Делчев в близките дни. Това стана известно след като заместник-кметът Саид Иброш лично подписа новия договор в социалното министерство.

В община Делчев трайно заети за 4 години като лични асистенти са 65 човека. За една година е осигурена заетост за още 65 лица като „домашен помощник“ по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“.

Според справката и отчета на кмета Владимир Москов, чрез национални програми за заетост на хора с трайни увреждания, старт в кариерата и осигуряване на заетост на трайно безработни лица са ангажирани 434 лица, а в рамките на четиригодишния мандат на настоящата общинска управа броят им е общо 739.

Стойността на отпуснатите помощи по предложение на градоначалника Москов и комисията по здравеопазване към Общинския съвет в Гоце Делчев е 218 004 лева.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам