НачалоКюстендилНад 2 500 от три държави участват в Международния конкурс „Пауталия” -...

Над 2 500 от три държави участват в Международния конкурс „Пауталия” – 2014

Остават броени дни до стартирането на осмото издание на Международния фолклорен конкурс „Пауталия” – 2014 г., обяви организаторът на проявата и председател на читалище „Братство“ Иван Андонов.

Музикалният форум ще се проведе от 27 до 29 юни в Кюстендил под патронажа на кмета Петър Паунов.

Организатори на събитието са Община Кюстендил и читалище „Братство 1869”, със съдействието на Министерство на културата на Република България и Информационен център Европа Директно – Кюстендил. 

„Този конкурс се утвърди като форум, който дава поле за изява на фолклорни състави и изпълнители от страната и чужбина, които да покажат богатството на своя фолклор. Целта му е да съхрани и популяризира българското народно творчество и да покаже неговото достойно място сред другите народи“, коментират организаторите.

Събитието е включено в културния календар на Министерството на културата и в Програмата за подпомагане на даровити деца в България.

Официалното откриване е на 27 юни от 18:00 ч. на сцената пред сградата на Общината.

Тази година заявки за участие в конкурса са подали над 2500 изпълнители от цяла България, Македония и Сърбия.

В журито на конкурса са поканени едни от най-утвърдените имена в областта на музикалното и танцовото изкуство в България като доц. Георги Петков – преподавател в НМУ „Л. Пипков“ и НБУ гр. София, диригент  и композитор, Ралица Базайтова – Дирекция “Сценични изкуства и творческо поколение”, Министерство на културата на Р. България, д-р Маргарита Кръстева – Директор Магистърска програма, Департамент „Музика” в НБУ гр. София и хореограф и др.

Конкурсните дни от 27 до 29 юни ще протекат, както следва:

– 27.06. от 18:00 до 21:30 ч.  – първа сцена – пред сградата на Общината, от 18:00 до 21:30 ч – втора сцена – читалище „Братство 1869”, Голяма зала

– 28.06.  от 09:30 до 21:00 ч. – сцената пред  Драматичен театър – Кюстендил

– 29.06.  от 09:00 до 21:00 ч.– първа сцена – „Арката” пл. „Велбъжд”, от 13:00 до 18:00 ч. – втора сцена – пред читалище „Братство 1869”

При лошо време Фолклорният конкурс ще се проведе в Голямата зала на читалище „Братство 1869”.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам