НачалоКюстендил130 жители на Кюстендил заминаха за националния протест в София

130 жители на Кюстендил заминаха за националния протест в София

130 жители на Кюстендил, заедно с председателя на КНСБ в областния град Яни Георгиев, заминаха на Национално протестно шествие в столицата.

Началото на митинга е днес от 11.15 часа. „Целта ни е да заявим справедливите социални искания на работещите българи, които вече сме представили пред правителството на 7 октомври, но голяма част от които не бяха отразени в законопроекта за бюджета за 2014 година”, обявиха от КНСБ.

По повод на това вече е разпространена и декларация под надслов “Да се чуе гласът на работеща България!”. Основното искане на синдикатите е да има по-високи доходи за повече от 500 000 работещи със заплати под 400 лв. на месец.

“Надеждата ни е да бъдем чути и очаквам да има ефект, ето вече има резултат по едно от исканията ни за връщане на данъка на хора, работещи на минимална заплата”, обяви пред ИНФОМРЕЖА Яни Георгиев.

Очакванията са около  8 000 души да вземат участие в протеста в столицата.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам