НачалоБлагоевградС провокация започна протестът срещу Орешарски в Хаджидимово

С провокация започна протестът срещу Орешарски в Хаджидимово

С провокация започна тази вечер митингът в Хаджидимово. Около 50-ина смелчаци излязоха публично да обявят подкрепата си към протестиращите студенти, които настояват за оставката на кабинета „Орешарски“, за незабавното разпускане на Народното събрание и за насрочване на нови парламентарни избори.

От местното читалище в Хаджидимово минути преди да започне протестът отказаха да дадат ток за уредбата и микрофона под предлог, че няма разрешение от кмета на общината Людмил Терзиев. 

„Тук сме провеждали десетки митинги и протести и никога досега не ни е бил отказван ток за озвучаването“, заяви организаторът на мероприятието – земеделският производител Иван Сабахлъков, познат в целия регион като бунтар и радетел за правова държава и стриктно спазване на законите.

В крайна сметка въпреки провокацията се намери място за включване на техниката и митингът в подкрепа на студентите окупатори се проведе в другия край на площада в Хаджидимово.

„Оказа се, че днес истинските народни будители са протестиращите студенти, техните преподаватели и хората като нас, излезли по улиците и площадите в цялата страна, за да отстояват правата си за по-достоен живот, морал в политиката и във всички държавни сектори“, заяви от трибуната земеделецът Сабахлъков.

Той бе категоричен, че подкрепящите студентските протести от Хаджидимово и общината са много, но се страхували да присъстват на подобни събития, за да не загубят работата си.

„Хората в региона са разделени и наплашени както никога досега, благодарение на политиката, която води ДПС. Нека депутатът Ахмед Башев и неговите колеги от парламента да дойдат и да видят, че между нас, християните и мюсюлманите, няма никакви проблеми. Ние сме едно цяло и никой не се дели по етнически или религиозен признак“, каза още Сабахлъков.

Протестният митинг в Хаджидимово завърши с химна на България и с предложението на присъстващите за щафетни протести в подкрепа на протестиращите студенти, преподаватели, лекари, животновъди и други, както и участие в националния митинг на 10 ноември.

Прието бе решение в неделя от 18 часа да бъде проведен протестен митинг на площад „Македония“ в Гоце Делчев, а в края на следващата седмица – в центъра на село Гърмен.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам