НачалоБлагоевградСамодейците от Струмяни омагьосаха публиката на фестивал в Дорково

Самодейците от Струмяни омагьосаха публиката на фестивал в Дорково

В царство на автентичния фолклор се превърна и тази година Международния фолклорен фестивал за автентичен фолклор в Дорково с над 2000 изпълнители, събрани в 120 групи.

Юбилейното 15-то издание на фестивала ще остане в сърцата на самодейците при Народно читалище „Будител-1997″ в село СТрумяни, които за първи път се докоснаха до магията в Дорково.

Ансамбълът пропътува 160 километра, за да изпълни най-хубавите си фолклорни песни от чистия извор, с които омаяха и публиката, и журито на фестивала.

Самодейците останаха очаровани и омагьосани от магията на фестивала. Дълго ще се помни и импровизираният концерт на  автентичните малешевски песни в хотела на брега на язовир Батак в планинския курорт Цигов Чарк, където бяха отседнали самодейците.

Дори и боровете затихнаха, за да се любуват на прекрасните песни на самодейците от Струмяни.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам