НачалоРегиониУченици от Якоруда участваха в интерактивна беседа за вредите от тютюнопушенето

Ученици от Якоруда участваха в интерактивна беседа за вредите от тютюнопушенето

На 9 март в Малкия читалищен салон в Якоруда се проведе интерактивна беседа за вредите от тютюнопушенето с ученици от 8. и 9. клас на СУ „Св. св. Кирил и Методий“ и ПГ „Петко Рачов Славейков“.

Инициативата беше организирана от МКБППМН и Милка Данчова, главен инспектор от РЗИ – Благоевград.

По време на срещата бяха представени основни факти за влиянието на тютюнопушенето върху здравето, както и рисковете, които крие употребата на цигари. Демонстрирано беше измерване на нивото на въглероден диоксид при пушачи. Учениците се включиха активно в ролеви игри, сред които „Вътрешният глас“, „Ако тялото можеше да говори“, „Продаденото бъдеще“ и „Гласовете в главата“, чрез които разгледаха темата от различни гледни точки и обсъдиха влиянието на средата, натиска от връстници и последствията от вредните навици.

Инициативата е част от дейностите за превенция на рисковото поведение сред подрастващите и за насърчаване на здравословни навици.

Община Якоруда благодари на инспекторите от РЗИ – Благоевград, както и на всички ученици и учители за активното участие.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам