НачалоБългарияСофия изпраща 2021 г. със светлинно шоу

София изпраща 2021 г. със светлинно шоу

София ще посрещне Новата година без традиционния празничен концерт. Столицата се лиши и от новогодишна заря. 2021 година обаче столичани изпращат с 15-минутно светлинно шоу.

Зад идеята сградата на БНБ да бъде озарена от цветове и светлини на фона на български песни стои певецът Добрин Векилов – Дони.

„Това е една екологична информационна среда. Идеята е да няма гърмежи, пиратки и миризма на сяра”, каза той.

„Ние отдавна работим активно с Фондация „Четири лапи”. Знаете, че това е и тяхна инициатива, която ние подкрепяме и СОС вече инициира наредба на общинско ниво, в която да се забранят фойерверките, за да не се създава стрес на домашните любимци, но и и не само на тях, разбира се”, заяви Десислава Билева – зам.-кмет на Столичната община.

Решението лазерното шоу в София да е 5 часа преди настъпването на новата 2022 година цели да даде възможност на децата също да го гледат на живо. /nova.bg/

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам