НачалоБългарияСДВР със засилена охрана на мача ЦСКА - Левски

СДВР със засилена охрана на мача ЦСКА – Левски

За 14 май е планирана футболна среща между отборите на ПФК ЦСКА 1948 и ПФК Левски, която да се играе на стадион „Витоша“ в с. Бистрица.

Предвид детайлен анализ на факторите –  капацитет на селището, на спортното съоръжение, очаквано масово посещение от зрители, МВР организира поредица от мерки за предотвратяване на евентуални нарушения на обществения ред и осигуряване на безопасността на гражданите.

Становището на полицията е представено на заседание на междуведомствената експертна работна група, включваща представители на ГДНП и БФС за определяне на степента на риск на срещите от футболните първенства и турнирите в България, проведено на 10 май, съобщава МВР.

На същата дата ръководството на СДВР е изпратило и писмо до Българския футболен съюз, в което категорично е заявено позицията подобни футболни двубои да се провеждат на съоръжения, отговарящи на регламента за рискови срещи, което би позволило гарантиране на сигурността на гражданите и обществения ред.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам