Прогресивна България укрепва присъствието си в Пиринско с откриването на общински организации.
Формацията продължава да разширява организационното си присъствие в Пиринския регион чрез изграждането на нови местни структури и активизиране на общинските организации. Процесът обхваща ключови населени места в Пиринско, като целта е създаването на устойчива мрежа, която да осигури последователност в работата на формацията и по-тясна връзка с местните общности.
Учредителните събрания в различни общини преминават под ръководството на областните координатори и представители на националното ръководство на ПБ. В тях участват народни представители, областни и общински представители, както и кандидати за народни представители, които подчертават значението на силните местни структури за развитието на формацията.
Участниците в срещите изразяват обща позиция, че доверието, гласувано на ПБ, изисква формацията да подхожда с висока отговорност към всички поети ангажименти, като се стреми да избегне практики, довели до обществено разочарование в минали управленски периоди.
В Пиринско вече са избрани и първите местни ръководства, съставени от утвърдени обществени личности, преподаватели, експерти и активни граждани. Новите председатели на общинските организации поемат ангажимент за изграждане на работещи структури, които да бъдат в постоянен диалог с жителите на региона и да отстояват принципите на формацията.
Разширяването на организационната мрежа в Пиринския край е част от по-широката стратегия на ПБ за укрепване на регионалното присъствие и за създаване на стабилна основа за бъдещи инициативи, насочени към местното развитие, гражданското участие и прозрачността в управлението.
На 11 август беше проведено учредителното събрание на общинската организация в община Якоруда. Заседанието беше ръководено от областния координатор Александър Пенчев, който представи основните организационни стъпки и цели на структурата.
В събранието участваха и народният представител Георги Кунчев, заместник областният управител Али Хатип, както и кандидатът за народен представител Радослав Соколов, които изразиха подкрепа за разширяването на местните структури на формацията.
Присъстващите членове заявиха единодушно, че доверието, гласувано на ПБ, налага формацията да подхожда с висока отговорност към всички поети ангажименти и да не допуска повторение на порочни управленски практики, наблюдавани в миналото.
За председател на новоучредената общинска организация в гр. Якоруда беше избран Николай Хаджиценев – уважаван бивш учител и директор на СУ „Св. св. Кирил и Методий“.
Хаджиценев е завършил висшето си образование в НСА – София, след което работи като учител в ПГ „Петко Р. Славейков“ – Якоруда. По-късно продължава професионалния си път в СУ „Св. св. Кирил и Методий“, първоначално като преподавател, а впоследствие и като директор на училището.

