ОФК “Пирин” разби ОФК “Костинброд” в Ихтиман

ОФК “Пирин” Благоевград, който играе с лиценза на “Перун” Кресна в Югозападна “В” група, спечели нова победа. Този път орлетата наказаха ОФК “Костинброд” с 4:0, в мач игран на стадиона в Ихтиман.

Гостите поведоха с 3:0 още преди почивката между двете полувремена. Григор Григоров откри в 9 – та минута, а след него се разписаха Борис Щърбев в 24 - та и Юлиян Попев в 35 – та минута.

През втората част доминацията на гостите продължи. Тя обаче се изрази само в едно попадение, дело на Веско Стойков шест минути преди края на мача. Въпреки, че играха силно и вкараха цели четири гола, на трибуните нямаше нито един привърженик на “Пирин”.

Предварително плануваното организирано пътуване на феновете на благоевградския клуб пропадна. С трите точки днес ОФК “Пирин” продължава да преследва лидера “Пирин Разлог”, като разликата между вата клуба остава 5 точки. Благоевградчани, обаче ще спечелят три точки по – служебен път, заради отказването на “Хебър”, което ще стопи разликата на само две точки.