НачалоБългарияИванов отказа на Кънев, "Да, България" ще се яви сама на изборите

Иванов отказа на Кънев, „Да, България“ ще се яви сама на изборите

Политическа партия „Да, България“ ще се яви сама на предсрочните парламентарни избори. Това обяви в студиото на предаването „Тази сутрин“ на БиТиВи лидерът на партията и ексминистър на правосъдието Христо Иванов. Той обясни, че това решение е взето от Националния съвет на партията.

Решено е още в новия парламент „Да, България“ да работи за създаването на широк антикорупционен блок.

Лидерът на ДСБ и новото дясно обединение „Нова република“ Радан Кънев отправи покана за съвместни действия към „Да, България“.

Христо Иванов обаче смята, че е по-добре всеки да работи за собствения политически облик, а не да се влиза в коалиция още преди съдебната регистрация на двете формации. Иванов е убеден, че и „Да, България“, и „Нова република“ са в състояние да влязат в парламента.

По думите му целта не трябва да е да се борят за един дял от наследството на 7-те % на Трайчо Трайков. Стратегическата цел била да се излезе от тези 7 % и да престанат да третират българските избиратели като стабилни блокове, които трябва да се парцелират.

Христо Иванов е убеден, че след влизането в парламента и неговата партия, и всички, искащи страната да се развива, трябва да застанат зад антикорупционна харта. Така общото политическо действие щяло да е с акцент не върху листите, а върху каузата, че трябва да се отвори широк фронт на статуквото.

По думите на Христо Иванов БСП, ГЕРБ и ДПС са системни партии от корупционната система на управление в България. С десетилетия те показвали, че каузата им е да запазят корупционния модел на управление и нямат намерение да се справят с корупцията. /News.bg/

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам