Същият е привлечен като обвиняем
Извършител на грабеж е установен от служители на РУ – Радомир.
Сигнал за отнет, посредством употреба на груба физическа сила мобилен телефон от 16 –годишно момиче бил подаден в РУ – Радомир в неделя вечерта.
Органите на реда предприели незабавни оперативно-издирвателни действия при които е установено, че деянието е извършено от 32-годишен, криминално проявен мъж от Дупница.
Същият е привлечен като обвиняем, задържан е за срок до 72 ч. с прокурорско постановление и ще му бъде поискано постоянно задържане под стража.
Извършител на кражба е задържан от служители на Второ РУ – Перник в момента на извършване на престъпното деяние.
Сигнал за извършваща се кражба от бивше заведение в района на магазин „Кауфланд“ бил подаден рано тази сутрин, около 03,00 часа. Незабавно бил изпратен патрулен екип, който установил 49 –годишен перничанин, извършващ кражба на две мивки.
Задържан е за до 24 ч. с полицейска мярка и е образувано бързо производство под надзора на прокуратурата, съобщават от Министерството на вътрешните работи.