НачалоБългарияДемерджиев за GPS заглушителя: Следите водят към Размиг Чакърян – Ами

Демерджиев за GPS заглушителя: Следите водят към Размиг Чакърян – Ами

Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви в Бургас, че времето, в което определени лица са били недосегаеми за проверки, е приключило. Той посочи като пример действията на ДАНС, КРС и СДВР в столичния квартал „Драгалевци“ и край Капитан Андреево, при които са открити мощна система за GPS заглушаване, множество технически устройства и записи от охранителни камери.

Събраните данни и проследяването на търговските дружества, собственици на проверяваните обекти, водят към конкретно лице, като министърът уточни, че връзките не са директни, но могат да бъдат извлечени от редица обстоятелства и водят до Размиг Чакърян – Ами.

Демерджиев припомни, че дълго време тези обстоятелства не са били проверявани, а пред заведението в „Драгалевци“ е стоял полицейски автомобил. Той подчерта, че вместо обектът да бъде пазен, е извършена щателна проверка както там, така и в къща край Капитан Андреево, откъдето са иззети множество материали и устройства, включително записи от охранителни камери.

Има данни, че откритата мощна система за GPS заглушаване е използвана за заглушаване на летателни средства. Това е установено от ДАНС и КРС, като наличната информация сочи, че устройството е работило повече от година. Част от апаратурата е била демонтирана, но намерените компоненти показват сериозната мощност на системата.

Министърът заяви, че действията няма да приключат с тези проверки, тъй като МВР разполага с информация и за други лица с противообществени прояви. Той подчерта, че всеки, който действа по подобен начин, ще бъде обект на внимание от страна на МВР и службите.

Продължава и работата срещу т.нар. местни феодали, като през последните три месеца са образувани преписки и досъдебни производства, част от които вече са стигнали до съда. Демерджиев очаква през следващите месеци все повече познати на обществото имена да бъдат сред лицата, за които материали ще бъдат внесени в прокуратурата.

Промените в ръководствата на МВР също продължават. Министърът заяви, че е нетърпимо големи групи полицейски служители да служат на структури и хора извън системата и няма да допусне подобни практики.

Той беше категоричен, че областната дирекция в Бургас се управлява от Министерството на вътрешните работи и навсякъде, където бъдат установени подобни зависимости, ще има смени, докато останат само служители с необходимия интегритет и професионализъм.

Днес вътрешният министър почете паметта на полицейските служители Атанас Градев и Йордан Илиев. На 25 август 2022 г. двамата загубиха живота си при изпълнение на служебния си дълг в Бургас.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам