Александър Георгиев с четвърта "суха" мрежа в НХЛ

Снимка: Ройтерс

Той отрази всичките 13 удара към мрежата си и регистрира 12-и "шътаут" в кариерата си

Вратарят с български произход Александър Георгиев записа четвърти мач без допуснат гол ("шътаут") през сезона в Националната хокейна лига при убедителната победа на носителя на Купа "Стенли" Колорадо с 6:0 над гостуващия Сан Хосе.

Роденият в Русе руски национал Георгиев отрази всичките 13 удара към мрежата си и регистрира 12-и "шътаут" в кариерата си.

Валери Ничушкин и Кайл Макар се отличиха с по гол и по три асистенции, а Нейт Макинън и Артури Лехконен добавиха по попадение и асистенция. Шампионите прекъснаха серия от три поредни загуби.

Сидни Кросби реализира в 2:45 минута на продължението при числен превес, а Питсбърг реализира рядък обрат от 0:4 до 5:4 срещу гостуващия Кълъмбъс. Джейсън Закър се разписа два пъти, Джейк Генцел и Дантън Хайнен също вкараха, а Евгени Малкин добави три асистенции за домакините, които изоставаха с четири гола до средата на втория период.