НачалоКюстендил38-годишен мъж от Сапарева баня се натрови с гъби

38-годишен мъж от Сапарева баня се натрови с гъби

38-годишен мъж от Сапарева баня се натрови с гъби двойници и попадна в Спешен център в Дупница вчера. Това е първия по-фрапантен случай през тази година в региона, обяви шефът на Спешен център – Кюстендил д-р Анелия Георгиева.

Все още обаче не може да се каже какво количество и какъв вид гъби е погълнал пациентът, но то определено е повлияло на здравословното му състояние, коментираха медиците. Те допълват, че най-често оплакванията при подобни случаи са свързани с коремни болки и повръщане.

„Лечението от предкоматично състояние, през интензивно и напълното възстановяване е страшно скъпо. Точна цифра не мога да кажа, но трябва да се знае, че е много опасно. Да неговорим, че и може да се стигне до фатален край. Дори и да оцелее човек, след това почти винаги има проблеми с черния дроб“, коментира още д-р Георгиева. 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам